Prečo mať doma Pilates valec?

na čo je dobrý pilates valec?

 

Budete prekvapení, nevyužíva sa len na Pilates cvičenie, využíva sa v rehabilitácii, vo fitness, na relaxáciu a tiež na výbornú automasáž.

Výborne vymasíruje celé telo, ponúka zaujímavé možnosti cvičenia, napr.. rolovaním na valci na chrbte hornou časťou trupu mobilizujete krčnú a hrudnú chrbticu (pozri videá na nete).

Ćo treba vedieť pri kúpe Pilates valca?

Sissel ponúka niekoľko druhov valcov:

Pilates valec Profesionál v dĺžke 90 cm a 100 cm
Pilates valec Profesionál Soft
Pilates valec Intenzívny
Pilates valec Anatomický
Pilates valec Masážny

Pilates valec Profesionál je najviac predávaný, nami najviac odporúčaný - je pevný a zároveň príjemný na telo, dobre sa na ňom cvičí, masíruje, relaxuje...Vyrába sa v dĺžke 90 cm alebo 100 cm. (Osobám s výškou nad 180 cm odporúčame valec s dĺžkou 100 cm)

Pilates valec Profesionál Soft je mäkkší ako klasický, odporúčame hlavne pre citlivých ľudí a začiatočníkov v Pilates cvičení.

Pilates valec Intenzívny je z tvrdej peny,  vhodný napr. pre profesionálnych športovcov a ľudí, ktorí chcú vyslovene tvrdý valec. Valec je v dĺžke 90 cm (biely) alebo 100 cm (čierny).

Pilates valec masážny je špeciálne vyrobený na masážne účely, tiež sa dá využiť aj na cvičenie, ale už nie je možné cvičiť na ňom napr. v ľahu na chrbte.

Náš typ na výbornú relaxáciu:

Ľahnite si na Pilates valec Profesionál na chrbát tak, aby ste celú hornú polovicu tela od hlavy po panvu mali na valci, a relaxujte. Posúvajte zo strany na stranu. Táto poloha jemne masíruje svaly pozdĺž chrbtice. Po určitej dobe valec odsuňte nabok a precíťte polohu na podložke bez valca.