Prečo mať doma Pilates valec?

na čo je dobrý pilates valec?

 

Budete prekvapení, nevyužíva sa len na Pilates cvičenie, využíva sa v rehabilitácii, vo fitness, na relaxáciu a tiež na výbornú automasáž.

Výborne vymasíruje celé telo, ponúka zaujímavé možnosti cvičenia, napr.. rolovaním na valci na chrbte hornou časťou trupu mobilizujete krčnú a hrudnú chrbticu (pozri videá na nete).

Ćo treba vedieť pri kúpe Pilates valca?

Sissel ponúka niekoľko druhov valcov:

Pilates valec Profesionál v dĺžke 90 cm a 100 cm
Pilates valec Profesionál Soft
Pilates valec Intenzívny
Pilates valec Anatomický
Pilates valec Masážny

Pilates valec Profesionál je najviac predávaný, nami najviac odporúčaný - je pevný a zároveň príjemný na telo, dobre sa na ňom cvičí, masíruje, relaxuje...Vyrába sa v dĺžke 90 cm alebo 100 cm. (Osobám s výškou nad 180 cm odporúčame valec s dĺžkou 100 cm)

Pilates valec Profesionál Soft je mäkkší ako klasický, odporúčame hlavne pre citlivých ľudí a začiatočníkov v Pilates cvičení.

Pilates valec Intenzívny je z tvrdej peny,  vhodný napr. pre profesionálnych športovcov a ľudí, ktorí chcú vyslovene tvrdý valec. Valec je v dĺžke 90 cm (biely) alebo 100 cm (čierny).

Pilates valec Anatomický je vhodný na rehabilitačné účely pri špeciálnych problémoch s chrbticou, tiež pre začiatočníkov.

Pilates valec masážny je špeciálne vyrobený na masážne účely, tiež sa dá využiť aj na cvičenie, ale už nie je možné cvičiť na ňom napr. v ľahu na chrbte.

Náš typ na výbornú relaxáciu:

Ľahnite si na Pilates valec Profesionál na chrbát tak, aby ste celú hornú polovicu tela od hlavy po panvu mali na valci, a relaxujte. Jemne sa posúvajte zo strany na stranu. Táto poloha jemne masíruje svaly pozdĺž chrbtice. Po určitej dobe valec odsunte nabok a precíťte polohu na podložke bez valca.